RAVENOL SMP 5W-30 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111126
Yog‘ turi:
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04
MB-Approval 229.51
Porsche C30
VW 504.00
VW 507.00
Talablarga mos:
Chrysler MS-11106
Fiat 9.55535-S1
MB 226.52
MB 229.31
Renault RN17
Stellantis FPW9.55535/03
VW G 052 195
ACEA:

RAVENOL SMP 5W-30 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111126

Mahsulot mavjudligi haqida ma’lumot olinmoqda...

Narx:
-
Omborda yo‘q
Tanlangan tavsiflar bilan mahsulotga buyurtma berish mumkin emas
Mahsulotga buyurtma berish mumkin emas

Mahsulot transport vositangizga mos kelishini tekshirish uchun bizning tanlash servisimizdan foydalaning.

Qisqa ishlab chiqaruvchi kodi: 1111126-060
To‘liq ishlab chiqaruvchi kodi: 1111126-060-01-999
Shtrix-kod: 4014835857155
Eskirgan shtrix-kodlar:
Eskirgan artikullar:
Yog‘ turi:
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04
MB-Approval 229.51
Porsche C30
VW 504.00
VW 507.00
Talablarga mos:
Chrysler MS-11106
Fiat 9.55535-S1
MB 226.52
MB 229.31
Renault RN17
Stellantis FPW9.55535/03
VW G 052 195
ACEA:

Sintetik oson oqadigan o‘rtacha kulli (MID SAPS) motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to‘g‘ridan-to‘g‘ri yonilg‘i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun.

RAVENOL SMP SAE 5W-30 - sintetik oson oqadigan o'rtacha kul (MID SAPS) motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvat va to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish bilan va usiz yengil benzin va dizel motorlari uchun. Ishqalanish, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i sarfini qisqartiradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.

RAVENOL SMP SAE 5W-30 zamonaviy yengil avtomobillarning dizel va benzin dvigatellarida foydalanish uchun sintetik moylar va kamaytirilgan kulli qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan bo'lib, "sovuq" ishga tushirishda optimal xususiyatlarni, past moy sarfini ta'minlaydi, shuningdek, kam kulli formulasi hisobiga atmosferaga chiqindilarni kamaytiradi. DPF filtrlari va TCW uch komponentli katalizatorlarining xizmat muddatini uzaytiradi. EURO 4, EURO 5 sinfidagi dvigatellarda normal yoki uzaytirilgan almashtirish intervallari (50 000 km dan yoki 2 yilgacha) bilan foydalanilganda yonilg'i tejash imkonini beradi.

RAVENOL SMP SAE 5W-30 maxsus retseptura tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. "sovuq ishga tushirish" bosqichida dvigatelning barcha muhim tugunlari va detallarini bir zumda moylash.

Qo'llanish sohasi:
RAVENOL SMP SAE 5W-30 universal motor moyi bo'lib, yonilg'i tejashni ta'minlaydi, uzaytirilgan almashtirish intervallari bilan turbo quvvat va to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish bilan va usiz yengil avtomobillarning benzin va dizel dvigatellari uchun. Qattiq zarrachalar filtrlarining xizmat muddatini uzaytiradi. Maxsus retseptura tufayli RAVENOL SMP SAE 5W-30 yetakchi OEMlarning ko'pchiligi talablarini bajaradi.

SMP SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:

  • Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
  • MID SAPS = sulfat kuli, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
  • Hatto yuqori tezlik rejimlarida ham eskirishdan ajoyib himoya va yuqori yopishqoqlik indeksi, dvigatelning xizmat muddatini uzaytiradi
  • Hatto past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
  • Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
  • Bug'lanishda past yo'qotishlar
  • Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
  • Zichlash materiallariga neytrallik
  • Uzaytirilgan almashtirish intervallari, atrof-muhitga ehtiyotkorona munosabat
Ko‘proq ko‘rsatish Kamroq ko‘rsatish
Kategoriyalar:

Texnik xususiyatlar

Parametr Qiymat Audit
Tavsiyalar BMW 83210398507, BMW/Mini 83 21 0 398 508, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB (A 000 989 89 01 10), MB 226.52, MB 229.31, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW/Audi G 052 195 M2, VW/Audi G 052 195 M4, VW/Audi G 052 195 M6  
Brand RAVENOL  
Viskozite 5W-30  
Mahsulotlarga mos keladi BMW 83210398507, BMW 83210398508, MB A 000 989 89 01 10, VW G 052 195  
Zichlik 20°С da, g/cm³ 846 EN ISO 12185
Rang Jigarrang ingl
Viskozite 100°С da, mm²/s 11.95 DIN 51562-1
Viskozite 40°С da, mm²/s 70.4 DIN 51562-1
Viskozite indeksi VI 167 DIN ISO 2909
Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da, mPa*s 3.63 ASTM D5481
Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da, mPa*s 4770 ASTM D5293
Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da, mPa*s 17.600 ASTM D4684
Qotish harorati, °C -42 DIN ISO 3016
NOACK bug‘lanishi, % 9.8 ASTM D5800
Yong‘in chiqish harorati, °C 233 DIN EN ISO 2592
Ishqoriy son, mgKOH/g 8.8 ASTM D2896
Sulfatli kul miqdori, %wt. 0.7 DIN 51575
Og‘irlik, kg 921.022  
Uzunlik, mm 1200  
Kenglik, mm 800  
Balandlik, mm 1150  
Alpine 0100271
Alpine 0100272
Alpine 0100273
Alpine 0100274
Alpine 0100275
Alpine 0100279
Alpine 100271
Alpine 100272
Alpine 100273
Alpine 100274
Alpine 100275
Alpine 100279
BMW 83212465851
FEBI 32945
FEBI 32946
FEBI 32947
FEBI 32948
FEBI 39337
Mercedes-Benz A000989780110
Mercedes-Benz A000989890110
Mercedes-Benz A0009899301
SWAG 15932945
SWAG 15932946
SWAG 15932947
SWAG 15932948
SWAG 99939337