RAVENOL FEL 5W-30 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111123
Yog‘ turi:
Talablarga mos:
Fiat 9.55535-S1
IVECO 18-1811 CLASS SC1
PSA B71 2290
ACEA:
JASO:

RAVENOL FEL 5W-30 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111123

Mahsulot mavjudligi haqida ma’lumot olinmoqda...

Narx:
-
Omborda yo‘q
Tanlangan tavsiflar bilan mahsulotga buyurtma berish mumkin emas
Mahsulotga buyurtma berish mumkin emas

Mahsulot transport vositangizga mos kelishini tekshirish uchun bizning tanlash servisimizdan foydalaning.

Qisqa ishlab chiqaruvchi kodi: 1111123-208
To‘liq ishlab chiqaruvchi kodi: -
Shtrix-kod: -
Eskirgan shtrix-kodlar:
Eskirgan artikullar:
Yog‘ turi:
Talablarga mos:
Fiat 9.55535-S1
IVECO 18-1811 CLASS SC1
PSA B71 2290
ACEA:
JASO:

Yengil oqadigan, o‘rtacha kul miqdoriga ega sintetik motor moyi yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Uzaytirilgan almashtirish intervallari. Dvigatel eskirishini minimallashtiradi. DPF filtrlarning xizmat muddatini uzaytiradi.

RAVENOL FEL 5W-30 – o'rtacha kul miqdori mid SAPS bo'lgan sintetik oson oquvchan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.

Tarkibida kamaytirilgan kul miqdoriga ega qo'shimchalar kompleksi mavjud bo'lib, zamonaviy yengil avtomobillarning benzin va dizel dvigatellarida qo'llash uchun mos keladi, "sovuq" ishga tushirishda yaxshi xususiyatlarga, past moy sarfiga, shuningdek atrof-muhitga kamaytirilgan zararli ta'sirga ega. DPF filtrlari va TCW uch komponentli katalizatorlarining xizmat muddatini oshiradi. HTHS > 2,9 mPa.s. EURO 4, EURO 5 sinfidagi dvigatellarda normal yoki uzaytirilgan almashtirish intervallari bilan (50 000 km dan yoki 2 yilgacha) foydalanilganda yonilg'i tejash imkonini beradi.

Maxsus retseptura tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. "sovuq ishga tushirish" bosqichida dvigatelning barcha kritik uzellari va detallarini bir zumda moylash.

Universal motor moyi bo'lib, yonilg'i tejashni ta'minlaydi, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Qurum filtrlari xizmat muddatini oshiradi. Maxsus retseptura tufayli RAVENOL FEL SAE 5W-30 yetakchi OEMlarning ko'pchiligi talablarini bajaradi.

RAVENOL FEL 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:

  • O'rtacha va yuqori yuklamalarda yonilg'i tejash
  • Eskirishdan ajoyib himoya va yuqori tezlik rejimlarida ham yuqori yopishqoqlik indeksi, dvigatel xizmat muddatini oshiradi
  • -35°C dan past haroratlarda ham "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
  • Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
  • Past bug'lanish tezligi hisobiga past moy sarfi
  • Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
  • Zichlagich materiallariga neytrallik
  • Uzaytirilgan almashtirish intervallari, atrof-muhitga ehtiyotkorona munosabat
Ko‘proq ko‘rsatish Kamroq ko‘rsatish
Kategoriyalar:

Texnik xususiyatlar

Parametr Qiymat Audit
Tavsiyalar Fiat 9.55535-S1, Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, IVECO 18-1811 CLASSE SC1, Mazda MZ-CD, Mazda 183418, Mazda 183419, Mazda CiTD, Mazda MZR-CD, PSA B71 2290, Subaru Boxer Diesel, Suzuki, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389  
Brand RAVENOL  
Viskozite 5W-30  
Mos keladi Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, Mazda CiTD, Mazda MZ-CD, Mazda MZR-CD, Subaru Boxer Diesel, Suzuki  
Mahsulotlarga mos keladi Mazda 183418, Mazda 183419, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389  
Zichlik 20°С da, g/cm³ 850 EN ISO 12185
Rang Sariq-jigarrang ingl
Viskozite 100°С da, mm²/s 10.7 DIN 51562-1
Viskozite 40°С da, mm²/s 61.4 DIN 51562-1
Viskozite indeksi VI 166 DIN ISO 2909
Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da, mPa*s 3.2 ASTM D5481
Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da, mPa*s 4765 ASTM D5293
Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da, mPa*s 16.100 ASTM D4684
Qotish harorati, °C -42 DIN ISO 3016
NOACK bug‘lanishi, % 9 ASTM D5800
Yong‘in chiqish harorati, °C 240 DIN EN ISO 2592
Ishqoriy son, mgKOH/g 7.7 ASTM D2896
Sulfatli kul miqdori, %wt. 0.53 DIN 51575
Og‘irlik, kg 195.127  
Uzunlik, mm 580  
Kenglik, mm 580  
Balandlik, mm 885  
Alpine 0101381
Alpine 0101382
Alpine 0101383
Alpine 0101384
Alpine 0101385
Alpine 0101389
Alpine 0101601
Alpine 0101602
Alpine 0101603
Alpine 0101604
Alpine 0101605
Alpine 101381
Alpine 101382
Alpine 101383
Alpine 101384
Alpine 101385
Alpine 101389
Alpine 101601
Alpine 101602
Alpine 101603
Alpine 101604
Alpine 101605
FEBI 173443
FEBI 173444
FEBI 173445
Ford 2420538
Ford 2420540
Ford 2420542
Ford 2420544
Ford 2420558
Ford 2420560
Ford 2420562
Ford 2420564
Ford 2526039
Ford 2526041
Ford 2526043
Ford 2526045
Ford KAMJ2C912BA1
Ford KAMJ2C912BC1
Ford KAMJ2C912BD1
Ford KAMJ2C912BF1
Ford KAMJ2C912EA1
Ford KAMJ2C912EC1
Ford KAMJ2C912ED1
Ford KAMJ2C912EF1
Ford KAMJ2C912KA1
Ford KAMJ2C912KC1
Ford KAMJ2C912KD1
Ford KAMJ2C912KF1
Hyundai Motor 0520000011
Hyundai Motor 0520000111
Hyundai Motor 0520000130
Hyundai Motor 0520000411
Hyundai Motor 0520000611
Hyundai Motor 0520000630
Hyundai Motor 0520000C11
Mazda 183418
Mazda 183419
Mitsubishi 8967401
Mitsubishi 8967610
Mitsubishi MZ320759
Mitsubishi MZ320760
Mitsubishi MZ320927
Mitsubishi MZ320928
Mitsubishi MZ320929
Mitsubishi MZ320929S
Mitsubishi MZ321002
Mitsubishi MZ8967610
Nissan KLB3005302
Nissan KLB3005304
Nissan KLB3005320
Nissan KLBD005304
Nissan KLBD005320
Nissan KLBF105302
Nissan KLBF105320
Suzuki 9900021E50017
Suzuki 9900021E50047
Suzuki 9900021E500D7
Suzuki 9900021E500P7
Suzuki 9900021E50B017
Suzuki 9900021E50B047
Suzuki 9900021E510D7
Suzuki 9900021E510P7
Suzuki 9900021E51B017
Suzuki 9900021E51B047
SWAG 33101787
Toyota 0888080839
Toyota 0888082533
Toyota 0888082720
Toyota 0888082720BC
Toyota 0888082720DE
Toyota 0888082720GO
Toyota 0888083050
Toyota 0888083051
Toyota 0888083388
Toyota 0888083389
Toyota 0888083713
Toyota 0888083714
Toyota 0888083853
Toyota 0888083873DE
Toyota 0888084076
Toyota 0888084076GO
Toyota 0888084078DE
Toyota 0888084079
Toyota 0888084080
Toyota 0888302003
Toyota 0888302005
Toyota 0888302803
Toyota 0888302805
Toyota 0888302807
Toyota 0888303105
Toyota 0888381015