RAVENOL EFS 0W-20 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111105
Yog‘ turi:
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-17 FE+
MB-Approval 229.71
MB-Approval 229.72
Volvo VCC RBS0-2AE
Talablarga mos:
Chrysler MS-13340
Opel OV 040 1547 - A20
PSA B71 2010
ILSAC:

RAVENOL EFS 0W-20 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111105

Mahsulot mavjudligi haqida ma’lumot olinmoqda...

Narx:
-
Omborda yo‘q
Tanlangan tavsiflar bilan mahsulotga buyurtma berish mumkin emas
Mahsulotga buyurtma berish mumkin emas

Mahsulot transport vositangizga mos kelishini tekshirish uchun bizning tanlash servisimizdan foydalaning.

Qisqa ishlab chiqaruvchi kodi: 1111105-B20
To‘liq ishlab chiqaruvchi kodi: 1111105-B20-01-888
Shtrix-kod: 4014835846777
Eskirgan shtrix-kodlar:
Eskirgan artikullar:
Yog‘ turi:
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-17 FE+
MB-Approval 229.71
MB-Approval 229.72
Volvo VCC RBS0-2AE
Talablarga mos:
Chrysler MS-13340
Opel OV 040 1547 - A20
PSA B71 2010
ILSAC:

To'liq sintetik, oson oqadigan, eng yangi 0W-20 yopishqoqlik sinfidagi motor moyi benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanish, eskirishni kamaytiradi, yoqilg'i tejaydi.

RAVENOL EFS 0W-20 - SAE 0W-20 ning eng yangi viskozite sinfidagi to'liq sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida polialfaolefinlar asosida ishlab chiqilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega benzin va dizel dvigatellari uchun mo'ljallangan yengil avtomobillar uchun.

Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Ajoyib past harorat xususiyatlariga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.

Yuqori sifatli asos moyi asosidagi retseptura tufayli moy yuqori viskozite indeksiga ega. "Sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar optimal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar chiqindisini kamaytiradi. HTHS min. 2,9 mPa*s. Moy uzoq muddat ishlatilganda ham viskozite sinfini saqlaydi.

Zamonaviy benzin va dizel dvigatellari uchun yengil avtomobillarda yuqori samarali oson oqadigan motor moyi sifatida qo'llaniladi.

Moy retsepturasi LSPI (LowSpeedPre-Ignition) yonilg'ining muddatidan oldin yonish ehtimolini kamaytiradi. Turbo-GDI yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega turbo benzin dvigatellari uchun tavsiya etiladi.

RAVENOL EFS 0W-20 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:

  • Dvigatelning barcha qismlarini ajoyib moylash
  • Maxsus tanlangan asos moyi va qo'shimchalar kompleksi tufayli ajoyib yonilg'i tejash. Kam moy sarfi tufayli past bug'lanish
  • Eng noqulay foydalanish sharoitlarida shlam, kokslash, cho'kmalar va korroziya hosil bo'lishining oldini olish. Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho'kmalar hosil bo'lmasligi
  • Turli haroratlarda gidrotolkatelning benuqson ishlashi
  • Zararli chiqindilar va oksidlanishning yo'qligi
  • Qattiq zarrachalarning yaxshi absorbsiyasi va dispersiyasi
  • Zichlagich materiallariga neytrallik
Ko‘proq ko‘rsatish Kamroq ko‘rsatish

Texnik xususiyatlar

Parametr Qiymat Audit
Tavsiyalar Chrysler MS-13340, Geely, Honda, Lynk & Co, Mazda, Nissan, Opel OV 040 1547 - A20, Polestar, PSA B71 2010, Suzuki, Toyota, Volvo  
Brand RAVENOL  
Viskozite 0W-20  
Mos keladi Geely, Honda, Lynk & Co, Mazda, Nissan, Polestar, Suzuki, Toyota, Volvo  
Zichlik 20°С da, g/cm³ 844 EN ISO 12185
Rang Sariq-jigarrang ingl
Viskozite 100°С da, mm²/s 8.3 DIN 51562-1
Viskozite 40°С da, mm²/s 42.7 DIN 51562-1
Viskozite indeksi VI 173 DIN ISO 2909
Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da, mPa*s 2.65 ASTM D5481
Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da, mPa*s 4700 ASTM D5293
Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da, mPa*s 10.240 ASTM D4684
Qotish harorati, °C -63 DIN ISO 3016
NOACK bug‘lanishi, % 9.7 ASTM D5800
Yong‘in chiqish harorati, °C 230 DIN EN ISO 2592
Ishqoriy son, mgKOH/g 7.5 ASTM D2896
Sulfatli kul miqdori, %wt. 0.47 DIN 51575
Og‘irlik, kg 193.184  
Uzunlik, mm 580  
Kenglik, mm 580  
Balandlik, mm 885  
Alpine 0121671
Alpine 0121672
Alpine 0121673
Alpine 0121674
Alpine 0121675
Alpine 121671
Alpine 121672
Alpine 121673
Alpine 121674
Alpine 121675
BMW 83212461988
BMW 83212461989
BMW 83212461990
BMW 83212461991
BMW 83212463695
BMW 83212463696
BMW 83212463697
BMW 83212463698
BMW 83215A07EB0
BMW 83215A07EB9
BMW 83215B58295
Chrysler 68152004PC
Chrysler 68152005PA
Chrysler 68152005PB
Chrysler 68152005PC
Chrysler 68199087PA
Chrysler 68199087PB
Chrysler 68199087PC
Chrysler 68522989AA
Chrysler 68522999AA
Geely 4013003205
Geely 550046007
Geely LP0W20AFS1L
Geely LP0W20AFS4L
Geely SH550045102
Geely SH550045106
Hyundai Motor 0510000181
Hyundai Motor 0510000481
Mazda 0000770W20QT
Mazda 0000G50W20MQ
Mazda 183196
Mazda 183598
Mazda 206474
Mazda 830077116
Mazda 830077117
Mazda 8300771785
Mazda 830077226
Mazda 830077271
Mazda 830077985
Mazda 830077986
Nissan 999PK000W20N
Nissan KE90090134
Nissan KE90090144
Nissan KE90090174
Nissan KLALA0020A
Nissan KLALA0020C
Nissan KLAM600202
Nissan KLAM600204
Nissan KLAM800202
Nissan KLAM800204
Nissan KLAN000202
Nissan KLAN000204
Nissan KLAN000220
Nissan KLAN300201
Nissan KLAN300203
Nissan KLAN800202
Nissan KLAN800204
Nissan KLAN800220
Nissan KLANC00202
Nissan KLAP000202
Nissan KLAP000204
Nissan KLAP000220
Nissan KLAPC00202
Opel 1638015580
Opel 600051389
Opel 600051392
Volvo 31321501
Volvo 31321502
Volvo 31392923
Volvo 31392924
Volvo 31392925