RAVENOL EFE 0W-16 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111103
Yog‘ turi:
Talablarga mos:
Mitsubishi Dia Queen ECO Plus
Nissan Extra Save X Eco Hybrid Engine
Renault AN2022
ILSAC:

RAVENOL EFE 0W-16 motor moyi

Mahsulot kodi: 1111103

Mahsulot mavjudligi haqida ma’lumot olinmoqda...

Narx:
-
Omborda yo‘q
Tanlangan tavsiflar bilan mahsulotga buyurtma berish mumkin emas
Mahsulotga buyurtma berish mumkin emas

Mahsulot transport vositangizga mos kelishini tekshirish uchun bizning tanlash servisimizdan foydalaning.

Qisqa ishlab chiqaruvchi kodi: 1111103-060
To‘liq ishlab chiqaruvchi kodi: -
Shtrix-kod: -
Eskirgan shtrix-kodlar:
Eskirgan artikullar: 1111103-060-01-999
Yog‘ turi:
Talablarga mos:
Mitsubishi Dia Queen ECO Plus
Nissan Extra Save X Eco Hybrid Engine
Renault AN2022
ILSAC:

To'liq sintetik motor moyi polialfaolefinlar (PAO) asosida ishlab chiqarilgan, USVO® va CleanSynto® texnologiyalaridan foydalangan holda yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun turbo quvvat va to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish bilan va usiz. Ayniqsa gibrid dvigatellar uchun tavsiya etiladi. Ishqalanish, eskirish va yonilg'i sarfini kamaytiradi.

RAVENOL Extra Fuel Economy EFE 0W-16 - to'liq sintetik, eng yangi SAE 0W-16 yopishqoqlik sinfidagi polialfaolefinlar (PAO) asosidagi oson oquvchan motor moyi, API SN bo'yicha litsenziyalangan, USVO® va CleanSynto® texnologiyalari qo'llanilgan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega yengil avtomobil benzin dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan.

RAVENOL Extra Fuel Economy EFE 0W-16 ayniqsa gibrid dvigatellar uchun tavsiya etiladi. Uch yadroli molibden asosida OFM (Organic Friction Modifiers) organik ishqalanish modifikatorlari qo'llanilgan holda ishlab chiqilgan bo'lib, bu ishqalanishni, yeyilishni kamaytirish va yonilg'i sarfini qisqartirish imkonini beradi, shuningdek, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi.

Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. "Sovuq" ishga tushirishda optimal moylash xususiyatlari. Yangi SAE 0W-16 yopishqoqlik sinfi yaxshi oquvchanlik va yonilg'i tejashni ta'minlaydi, atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.

RAVENOL Extra Fuel Economy EFE 0W-16 zamonaviy dvigatellar uchun yuqori samarali oson oquvchan motor moyi sifatida, shuningdek, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega yengil avtomobil benzin dvigatellari uchun, shuningdek, gibrid dvigatellar uchun turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida, 0W-16, 0W-20 yoki 5W-20 yopishqoqlik sinfidagi past yopishqoqlikka ega motor moyini qo'llash tavsiya etilganda ishlatiladi.

Talablarga mos keladi:

  • HONDA 08215-99974
  • HONDA 08216-99974
  • HONDA 08232-P99S1LHE
  • HONDA Ultra Next
  • HONDA Hybrid Engine
  • HONDA Ultra Green
  • MITSUBISHI MZ102661
  • MITSUBISHI MZ102662
  • MITSUBISHI DiaQueen ECO Plus
  • Nissan KLANM-01A04 Extra Save X Eco
  • Toyota 08880-11005

RAVENOL Extra Fuel Economy EFE 0W-16 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:

  • O'rtacha va yuqori yuklamalarda yonilg'i tejash
  • Hatto yuqori tezlikda harakatlanish sharoitlarida ham yeyilishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
  • -35°C dan past past haroratlarda ham "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
  • Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
  • Past bug'lanish, kamaytirilgan moy sarfi
  • Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
  • Zichlovchi materiallarga neytrallik
  • Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
Ko‘proq ko‘rsatish Kamroq ko‘rsatish
Kategoriyalar:

Texnik xususiyatlar

Parametr Qiymat Audit
Tavsiyalar Honda 08215-99974, Honda 08216-99974, Honda 08232-P99S1LHE, Honda Ultra Green, Honda Ultra Next, Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Mitsubishi MZ102661, Mitsubishi MZ102662, Nissan KLANM-01A04 Extra Save X Eco Hybrid Engine, Renault AN2022, Toyota 08880-11005, Toyota 08880-13105, Toyota 08880-83889  
Brand RAVENOL  
Viskozite 0W-16  
Mahsulotlarga mos keladi Honda 08215-99974, Honda 08216-99974, Honda 08232-P99S1LHE, Honda Ultra Green, Honda Ultra Next, Mitsubishi MZ102661, Mitsubishi MZ102662, Nissan KLANM-01A04, Toyota 08880-11005, Toyota 08880-13105, Toyota 08880-83889  
Zichlik 20°С da, g/cm³ 840 EN ISO 12185
Rang Yashil ingl
Viskozite 100°С da, mm²/s 7.2 DIN 51562-1
Viskozite 40°С da, mm²/s 38.4 DIN 51562-1
Viskozite indeksi VI 156 DIN ISO 2909
Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da, mPa*s 2.4 ASTM D5481
Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da, mPa*s 4400 ASTM D5293
Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da, mPa*s 9.270 ASTM D4684
Qotish harorati, °C -60 DIN ISO 3016
NOACK bug‘lanishi, % 6.8 ASTM D5800
Yong‘in chiqish harorati, °C 240 DIN EN ISO 2592
Ishqoriy son, mgKOH/g 8.4 ASTM D2896
Sulfatli kul miqdori, %wt. 0.9 DIN 51575
Og‘irlik, kg 17.624  
Uzunlik, mm 340  
Kenglik, mm 205  
Balandlik, mm 395  
Alpine 0121681
Alpine 0121682
Honda 0821699974
Honda 0821699974RUS
Honda 0821699977
Honda 08232P99S1LHE
Honda 08232P99S4LHE
Honda 08232P99S6LHE
Honda 087989062
Hyundai Motor 0510000191
Hyundai Motor 0510000491
Mitsubishi MZ102661
Mitsubishi MZ102662
Nissan KLAN901602
Nissan KLAN901604
Nissan KLAN901620
Nissan KLANM01A02
Nissan KLANM01A04
Nissan KLAP901602
Nissan KLAP901604
Nissan KLAP901620
Subaru SOA427V3000
Subaru SOA427V3100
Suzuki 9900021D40026
Suzuki 9900021D40036
Suzuki 9900021D40206
Suzuki 990F021D400D7
Suzuki 990F021D400P7
Suzuki 990F021D40B017
Suzuki 990F021D40B047
Toyota 0027916QTE
Toyota 0888011005
Toyota 0888012100
Toyota 0888012103
Toyota 0888012105
Toyota 0888012803
Toyota 0888013100
Toyota 0888013103
Toyota 0888013105
Toyota 0888013303
Toyota 0888083889
Toyota 0888084081
Toyota 0888084082
Toyota 0888084105